Termiskā apstrāde

Termiska apstrāde


 Veicam termisko apstrādi metālam,tēraudam ar temperatūru  200"C-1050"C

Apstrādes izmēri: L800mm,H400mm,W550mm.

Metālu termiskās apstrādes pamati

Metālu termiskā apstrāde ir visas metālapstrādes nozares pamats. Tieši šī nozare ļauj radīt dažādus sakausējumus ar unikālām struktūrām un fizikālajām īpašībām.

Ar terminu metālu termiskā apstrāde saprot tērauda un metālu sakausējumu struktūras maiņas procesu temperatūras ietekmē uz tiem.

Dažādu kategoriju krāsainos metālus, sakausējumus vai tēraudu var termiski apstrādāt. Atkarībā no izvēlētā sildīšanas režīma, termiskās apstrādes veida un dzesēšanas temperatūras var iegūt absolūti unikālu struktūru un materiāla īpašības.

Apkure un turpmākā dzesēšana noteiktā ātrumā un noteiktos apstākļos tiek iestatīta atsevišķi, pamatojoties uz izejas metāla īpašībām un struktūru.

Metālu termiskās apstrādes šķirnes

Lai iegūtu dažādas metāla konstrukcijas, tiek izmantotas dažādas termiskās apstrādes metodes.

Galvenie termiskās apstrādes veidi ir:

  • Atdedzināšana
  • Rūdīšana
  • Normalizācija;
  • Atlaidināšana
  • Kriogēnā apstrāde.

Lai iegūtu tērauda līdzsvara struktūru, kā pirmā veida rūdīšanu tiek izmantots metālu termiskās apstrādes veids. Tas ietver tādus metāla termiskās apstrādes apakštipus kā homogenizācija, pārkristalizācija un stresa mazināšana. Šī rūdīšana neietekmē ārējās pārvērtības, bet tikai padara metāla struktūru vienmērīgu un pareizu.

Otrā veida rūdīšana var ietekmēt ārējās pārvērtības, tā var ietvert normalizēšanu, pilnīgu un nepilnīgu atkvēlināšanu. Izmantojot šo metodi, jūs varat stiprināt metālu vairākas reizes.

Metāla normalizācija.

Metāla atdedzināšana ir metālu termiskā apstrāde, kurā sagatavi ātri atdzesē. Tā rezultātā rodas nevienmērīga struktūra.

Metodes būtība ir tāda, ka pēc sildīšanas virs tērauda kritiskās temperatūras to uztur tajā pašā diapazonā, kam seko ātra sakausējuma atdzesēšana. Rezultāts ir nesabalansēta struktūra un sacietējis materiāls.

Atšķirība starp atkvēlināšanu un rūdīšanu ir metāla atdzišanas ātrums pēc sildīšanas līdz kritiskai temperatūrai.

Tomēr, lai izvairītos no nelīdzsvarotu struktūru veidošanās pēc rūdīšanas, tiek izmantota atlaidināšana. Rūdīšana ir vēl viens termiskās apstrādes veids, kurā tērauda iekšējie atlikušie spriegumi tiek samazināti vai noņemti. Šī metode ļauj iegūt materiālu ar izcilu izturību, ar tā palīdzību samazinot metāla cietību un trauslumu.

Normalizēšana ir tāda pati atkvēlināšana, bet ar nelielu niansi. Ja pēc atkvēlināšanas produkts lēnām atdziest krāsnī, tad normalizācijas laikā produktu izņem no krāsns un to jau atdzesē gaisā.

Kriogēno apstrādi veic, kad materiāls ir atdzisis līdz zemākajai temperatūrai, tā sauktajām īpaši zemām vērtībām. Par ļoti zemu temperatūru atskaites punkts tiek uzskatīts par atzīmi -153 grādi.

Termiskās apstrādes priekšrocības

Termiskajā apstrādē var iegūt daudz pozitīvu rādītāju, un šādu procesu veikšanas pamatiezīmes ir:

  • Paaugstināta materiālu un sakausējumu nodilumizturība;
  • Bojātu mašīnu detaļu un instrumentu samazināšana;

  • Ietaupījums uz jaunām detaļām ražošanā, palielinot šīm detaļām izmantoto sakausējumu stiprības raksturlielumus.

Starp galvenajām metālu termiskās apstrādes iekārtām ir krāsnis, kas ļauj sildīt izstrādājumus līdz augstām temperatūrām. Šīm krāsnīm ir atšķirīga ietilpība un tās tiek izmantotas dažādu metālu ražošanā, jo katram metālam ir nepieciešama sava termiskās apstrādes temperatūra.